Tietoa yhdistyksestä

 

MLL Korvensuoran yhdistys on perustettu marraskuussa 2004.

Toiminta on virallisesti alkanut 1.1.2005.

 

Perinteiset ja vakiintuneet toimintamuodot:

- Jäsenkirje jäsenille syksyisin

- Osallistuminen Korvensuorapäiville

- Perhekahvila Talvikankaalla

- Retkiä ja muita tapahtumia

- Kerhotoiminnan järjestäminen iltapäiviksi (esim. Sanakaruselli Talvikankaalla ja Hönttämäessä) 

 

Yhteistyökumppanit:

 

- Oulujoen seurakunta

- Korvensuoran Asukasyhdistys

- Korvensuora kotina - alueellinen yhteistyöryhmä

- Korvenkylän Nuorisoseura - Valon Säde ry. (Koppero)

 

Yhdistyksen hallitus

 

TehtäväNimiSähköpostiosoite 
PuheenjohtajaMaija Meriläinenmll.korvensuora@gmail.com 
Varapuheenjohtaja, keräysvastaavaRiikka Nikurautiomll.korvensuora@gmail.com 
SihteeriEveliina Haatajamll.korvensuora@gmail.com 
RahastonhoitajaJaana Rusanenmll.korvensuora@gmail.com 
JäsenAila Laatikainenmll.korvensuora@gmail.com 
Jäsen

Katja Holtinkoski-Perttula 

mll.korvensuora@gmail.com 
 
JäsenRiikka Suhonenmll.korvensuora@gmail.com 
Jäsen, perhekahvilavastaavaMinna Jurvakainenmll.korvensuora@gmail.com